Pravidelné meditace

Srdečně vás všechny zveme na pravidelná meditační setkání.

Každou středu od 19.00
Na Kopci 242, Litvínov

V litvínovském zenovém dódžó praktikujeme meditaci v sedě (zazen) a předáváme autentické učení Mistra Kaisena, evropského následovníka tradice Sótó zenu.
Při návštěvě dódžó vás seznámíme s pozicí zazen a se základními principy praxe.
Samotná meditace trvá přibližně 1 hodinu. Většinou je rozdělena do dvou částí. První část trvá cca 25 minut, následuje krátká přestávka na protažení nohou či na meditaci v chůzi (kin-hin) a navazuje druhá část meditace, trvající také asi 25 minut.
Během meditace bývá ústní formou předáváno učení (kusen).
Závěrem meditace vetšinou probíhá za doprovodu nástrojů recitace Sútry srdce v češtině či japonštině .
Po meditaci je prostor na otázky a diskuzi nad šálkem dobrého čaje.

Finanční dar:
Při první návštěvě: dar dobrovolný
Jednorázově: 150 Kč
Měsíčně: 400 Kč

Část z měsíčního příspěvku (100Kč) putuje na podporu asociace Ho Sho Ji, která spravuje centrální klášter ve Francii a napomáhá šíření učení Mistra Kaisena v Evropě.
Další část (50Kč) putuje na podporu našeho občanského sdružení Sótó zen Česká republika, které zaštiťuje šíření učení Mistra Kaisena v naší zemi (fungování internetových stránek, vydávání publikací apod.).
Zbylá část vybraných finančních prostředků slouží k úhradě pronájmu meditační místnosti a zajištění potřeb pro meditaci (vonné tyčinky, svíčky apod.).

Chystáte-li se nás navštívit, vezměte si prosíme s sebou meditační polštář (zafu) a meditační podložku (zabuton) či deku na sezení při meditaci.
Prosíme, přijďte aspoň o 20 min dříve, abychom měli dostatek času na vše potřebné.Nahoru | © Zen mistra Sandó Kaisena, Sótó zen ČR