Vedoucí dódžó

Za předávání Mistrova učení je v Ostravě zodpovědný polský mnich Robert Mirowski, jeden z nejbližších žáků Mistra Kaisena.

Robert při zazenuRobert se narodil v roce 1970 v malé vesničce u Tarnówa, ale většinu svého života strávil v Krakově. Vyučil se instalatérem a tomuto povolání se posléze věnoval dalších patnáct let.

K zenové praxi ho přivedlo v roce 1992 setkání s žáky mistra Kaisena, kteří přišli učit meditaci zazen mezi studenty bojových umění na akademii džiu-džitsu, kterému se v té době věnoval.

Tehdy začal pravidelně navštěvovat meditační setkání v krakovském dódžó a věnovat se zenové praxi naplno. Po několika letech se rozhodl, že svůj život zcela zasvětí předávání zazenu a požádal svého Mistra o vysvěcení na mnicha. Byl vysvěcen v roce 2000 pod japonským jménem Mašo – Oko života.

RobertBěhem své praxe Mistra často doprovázel při jeho misijních aktivitách a byl jedním z žáků, kteří se v roce 2003 zasadili o založení zenového kláštera v Polsku. V tomto klášteře byl pernamentem tři roky až do jeho zániku. V roce 2006 se přestěhoval do Ostravy, aby zde vedl meditace, soustředění (sesšin) a šířil učení svého Mistra.

Robert je svobodný a bezdětný. Na živobytí si v současnosti vydělává šitím meditačních pomůcek a oděvů.Nahoru | © Zen mistra Sandó Kaisena, Sótó zen ČR