KDO JSME?

Sótó zen Česká republika je občanské sdružení založené v roce 2004 žáky mistra Sandó Kaisena, které zaštiťuje aktivity spojené se šířením autentického učení Sótó zenu, jehož hlavní náplní je meditace v sedě, ZAZEN. Úzce spolupracuje s asociací Zazen Internationale, která spravuje centrální svatyni Štítu Světla ve Francii a napomáhá šíření učení Sandó Kaisena po celé Evropě.

Zen není náboženstvím, ani nějakým druhem filozofie. Je to praxe každodenního života, vhled do skutečnosti takové, jaká je. Nehledá klid, moudrost či lásku, neboť to vše se již skrývá v nitru každého z nás. Stačí se navrátit ke své původní přirozenosti a naše komnata pokladů se otevře sama od sebe.

DSC_0682

Učení a praxe naší školy pochází od Buddhy Šákjamuniho. Sótó zen (jap. sótóšu) je školou zenového buddhismu, jejíž základy položil mistr Eihei Dógen ve 13. století v Japonsku. Do Evropy se Sóto zen rozšířil v 60. letech minulého století zásluhou japonského mistra Taisena Dešimarua. Sótó zen Česká republika předává učení Sandó Kaisena, žáka a následovníka mistra Dešimarua.


JAK NÁS MŮŽETE PODPOŘIT?

Uvítáme zejména finační podporu naší hlavní svatyně Hóšódži a jakoukoli jinou podporu vztahující se k našim aktivitám, která napomůže v jejich realizaci. Forma pomoc může být jakákoli, záleží jen na Vás a Vaší chuti nás podpořit. Za každou pomoc předem děkujeme!

Oblasti, ve kterých uvítáme podporu:

Podpora hlavní svatyně
finační či věcná pomoc formou daru.
Máte chuť podpořit mezinárodní svatyni, která slouží praktikujícím z mnoha zemí Evropy? Učiňte tak formou daru v jakékoli výši a podobě?

Propagace
pomoc při tisku či distribuci informací o našich aktivitách.
Máte možnost levně vytisknout letáčky? Umístit ve Vaší provozovně či na svých webových stránkách informace o našich akcích? Můžete pomoci při roznosu letáčků?

Prostory pro naše aktivity
– poskytnutí prostor vhodných pro některé naše aktivity.
Máte nevyužité prostory, které bychom mohli využít jako zenové centrum – dódžó? Vlastníte nemovitost na venkově, která chátrá, a chtěli byste jí navrátit život? Rádi bychom ji využili pro naše víkendové akce.)

Vydávání knih
– pomoc při vydávání a distribuci knih.
Děláte grafické práce? Můžete nám jakkoli pomoci s tiskem, distribucí či prodejem našich knih?

Máte chuť nás podpořit a napadá Vás jiná forma spolupráce?
Neváhejte nás kontaktovat!

dsc_9955


CO VÁM MŮŽEME NABÍDNOUT?

Co Vám můžeme za Vaši pomoc na oplátku poskytnout? Tedy kromě dobrého pocitu, že dáte možnost více lidem seznámit se s autentickým zenovým učením Sandó Kaisena a vykročit na Cestu…

– V případě finančního daru vám bude vystaven Dárkový certifikát. Dar je posléze možné si dle zákona odečíst od základu daně – více (zde).

– Na naši webovou stránku umístíme do sekce sponzoři poděkování, případně reklamu a odkaz na Vaši firmu.

– Reklamu lze také umístit na informační letáky pravidelně distribuované ve městech, kde se nachází naše centra.

– Reklama může být také součástí námi vydávaných knih (obvyklý náklad 1 500).


BANKOVNÍ SPOJENÍ

Fio banka a. s.
Číslo účtu: 2700505017/2010

Jiné měny a mezinárodní platby:
IBAN: CZ2720100000002700505017
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX

Do poznámky k platbě uveďte „příspěvek“ V případě, že chcete dar poskytnout konkrétnímu centru či klášteru ve Francii, uveďte rovněž do poznámky (např. „příspěvek Praha“ nebo „příspěvek klášter“.)

Účet je transparentní, své příspěvky můžete tedy sledovat on-line na tomto odkazu.Nahoru | © Zen mistra Sandó Kaisena, Sótó zen ČR